Epentomia - Na celowniku brytyjskiego regulatora finansowego

24.01.2023
Epentomia udaje, że zapewnia inwestorom doskonałe możliwości zarabiania. Udowadnia, że zarabianie poprzez platformę handlową eptfx.exchange jest zarówno szybkie jak i bezpieczne. W Epentomii wszystko jest oszustwem inwestycyjnym. Twoje pieniądze nie są bezpieczne! Nigdy nie powinieneś inwestować u brokera, który nie ma licencji! Czy Twoje doświadczenia są podobne? Czy jako inwestor możesz odzyskać swoje pieniądze od wątpliwych maklerów? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Epentomię? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

Epentomia: Informacje są niewiarygodne i wątpliwe
Co wmawia się osłupiałym inwestorom na stronie Epentomii? "Naszym celem jest zapewnienie bezproblemowej obsługi klientów, którzy są centralnym elementem naszej działalności. Staramy się zapewnić naszym klientom rzetelną i bezpieczną obsługę, aby mogli zbudować kompletny portfel finansowy, który umożliwi im osiągnięcie wolności finansowej." To tylko mała próbka wątpliwych twierdzeń, które zainteresowani znajdą na stronie Epentomii. Żadne z tych pełnych emocji zapewnień Epentomii nie zostało zrealizowane. Niestety, wątpliwe praktyki biznesowe sprawiają raczej, że inwestorzy są niezadowoleni i mają złe doświadczenia!

 

Epentomia: Kto za tym stoi?
Inwestorom trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż twórcy Epentomii robią wszystko, by ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ sprawcy zazwyczaj prowadzą kilka takich stron internetowych o tym samym oszukańczym modelu biznesowym. Są one tworzone seryjnie, szybko wprowadzane do sieci i równie szybko zamykane. Ponadto domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu uniknięcia organów nadzoru finansowego i organów ścigania.

 

Ale kto prowadzi Epentomię?
Strona eptfx.exchange praktycznie nie dostarcza żadnych przydatnych informacji na ten temat. Oczywiście firma Epentomia figuruje, choć bez formy prawnej, pod adresami 72 Broad St, Reading RG1 2AF, Wielka Brytania oraz 327 N Beverly Dr, Beverly Hills, CA 90210, Stany Zjednoczone, ale twórców Epentomii nie można pod tymi adresami znaleźć, wszak są to adresy fałszywe. Do tego dochodzi obowiązkowy adres mailowy wsparcia support@eptfx.exchange, ale brak numeru telefonu. Domena eptfx.exchange została zarejestrowana 22.10.2022 w firmie Hostinger, UAB. Istnieje ostrzeżenie FCA z dnia 23/11/2022.

 

Epentomia: System oszustw inwestycyjnych
Oszustwo inwestycyjne przebiega zwykle ciągle według tego samego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i szybko przekonują się, jak ta kwota się pomnaża, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Kłopoty zaczynają się w momencie, gdy inwestorzy chcą, aby ich pieniądze zostały wypłacone, bo wtedy trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego. Niestety, większość inwestorów dopiero po czasie zdaje sobie sprawę, że zostali oszukani przez oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.

 

 

Epentomia: Jak wygląda postępowanie pomocowe w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Wielu rozżalonych inwestorów zadaje sobie pytanie, jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ oskarżenia karne raczej nie mają sensu, ponieważ oskarżenia karne służą przede wszystkim ściganiu, ale nie odzyskaniu pieniędzy. Jaką pomoc można uzyskać w sprawach dotyczących oszustw inwestycyjnych i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć jak namierzyć pieniądze, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, ale niestety gdzieś indziej. W dzisiejszych czasach można go dodać: Jest to skomplikowane, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest regularne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli byłeś ofiarą Epentomii i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0