Tradon - Niewątpliwie jest to oszustwo inwestycyjne

02-11-2022
Firma Tradon przekonuje, że oferuje inwestorom doskonałe możliwości zarabiania pieniędzy. Podkreśla, że są one zarówno szybkie, jak i bezpieczne. W Tradonie wszystko jest jednak bardyo podejrzane. Wszystko co inwestor widzi na swoim koncie jest fałszywe. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Nie zainwestowano ani złotówki. Na Tradonie nic nie jest przedmiotem handlu. Czy mieliście porównywalne doświadczenia? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Tradon? Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

Tradon: Wymijające wypowiedzi na tradon.io!
Co ukazuje się zdumionym gościom odwiedzającym stronę Tradonu.io? "Handluj aktywami o największej kapitalizacji rynkowej i odkryj nowe możliwości handlowe. Uzyskaj dostęp do każdego aktywa, którym chcesz handlować i dodać do swojego portfela handlowego. Oferujemy ponad 2.000 akcji finansowych, darmowe, aktualizowane dane rynkowe, wsparcie 24/5." Dalej czytamy: "Odkryj i naucz się podstaw handlu na rynkach finansowych. Od podstawowych pojęć do zaawansowanych strategii, znajdziesz tu w Tradonie wszystkie informacje i wiedzę handlową potrzebną do zdobycia doświadczenia." To tylko jeden mały fragment podejrzanych obietnic, które inwestorzy znajdują na stronie internetowej Tradona. Żadna z tych obietnic nie została dotrzymana przez Tradon. Niestety, to podejrzane praktyki biznesowe sprawiają, że inwestorzy są niezadowoleni i mają złe doświadczenia!

 

Tradon: Wpis o domenie jest ukryty!
Oczywiście oszuści inwestycyjni nie chcą, abyś mógł ich łatwo namierzyć. Dlatego też na stronie nie ma sensownego wypisu z pełnymi danymi operatorów strony. Dane domeny strony tradon.io również nie zawierają informacji o tym, kto i kiedz zarejestrował stronę, a jedynie, że rejestracja została odbyła się 09.09.2021 r. w NameSilo, a prawdziwi właściciele domeny ukrywają się za serwisem anonimizacji PrivacyGuardian.org.

 

Tradon: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. A kto jest operatorem? Na stronie internetowej Tradonu są tylko skąpe informacje na ten temat. Poza obowiązkowym adresem mailowym wsparcia support@tradon.io, w przypadku Tradonu nie podano żadnego numeru telefonu, z którego można by skorzystać w przypadku zapytań. Wyciągnięcie wniosków na temat operatorów platformy jest więc dla laika po prostu niemożliwe. W tym kontekście wymienia się firmę o nazwie Ingenue Consulting LLC z siedzibą w Kingstown na St. Vincent i Grenadynach, która ma się mieścić na pierwszym piętrze budynku First St. Vincent Bank. St. Vincent i Grenadyny? Jest to grupa wysp na Karaibach, która jest bardzo popularna wśród firm offshore z powodu łagodnego prawa i jest często wykorzystywana przez przestępców dla firm fasadowych i jest dobrze znana śledczym finansowym, ponieważ rezydują tu różne inne firmy fasadowe, które zajmują się cyberhandlem.
Ogólnoświatowe wyszukiwanie Ingenue Consulting LLC w odpowiednich rejestrach prowadzi do wyniku w rejestrze przedsiębiorstw w St. Vincent i Grenadynach. Została ona zarejestrowana 26.08.2021 r. pod numerem rejestracyjnym 1360. Jaki to ma związek z Tradonem, okaże się w toku śledztwa.

 

Tradon: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Mamy tu do czynienia z klasycznym schematem oszustwa inwestycyjnego. W celu pozyskania nowych inwestorów, oferty Tradonu prezentowane są we wszystkich możliwych mediach i kanałach. Na przykład, reklamy są często umieszczane za pośrednictwem platform do inwestycji finansowych lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Często zdarza się, że oferty te są fałszywymi obietnicami. Ponadto zamieszczają na Youtube lub Vimeo filmy, w których przekonują zainteresowanych inwestorów fikcyjnymi referencjami. Tutaj celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem w sieci. Wszystkie kłamstwa! Wszystko fałszywe! Wszystko fałszywe! Nic nie jest prawdziwe! Jednocześnie często uruchamiany jest program partnerski, aby zachęcić innych do bicia w bęben reklamowy dla Tradonu.

 

Tradon: Przestępcze praktyki biznesowe!
Jak tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy chętnie powołują się na swoje wieloletnie doświadczenie i zadowoloną bazę klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzegają również Federalny Urząd Policji Kryminalnej oraz Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Wcześniej inwestorzy są często motywowani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi technicznej, np. Anydesk lub Teamviewer, aby pomoc mogła być przypuszczalnie udzielona już przy pierwszych krokach. W wielu przypadkach dochodzi po tym do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują również dostęp do bankowości internetowej swoich ofiar. Szczególnie karygodne jest jednak to, że na platformie handlowej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do postawienia kolejnych wysokich stawek. Czasami spłacane są nawet niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto w takim razie nie chce jeszcze bardziej podnieść stawki? Ale co będzie dalej?

 

Tradon: Spłata pieniędzy jest związana z warunkami
Wtedy jednak wyjście z inwestycji zazwyczaj nie jest już możliwe, raczej spłata pieniędzy jest związana z kolejnymi wpłatami. Tu z pomocą przychodzą pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i wypłaty prowizji. Te najpierw musiałyby zostać uregulowane, a następnie wypłacone zostałyby rzekome zyski. W tym celu do inwestorów wysyłane są faktury podatkowe i prowizyjne, które często są ozdobione fałszywymi herbami i oczywiście muszą być pilnie opłacone. Nigdy jednak nie da się ich skompensować z rzekomo osiągniętymi zyskami. Jeśli ktoś odmawia tych kolejnych płatności, to rzekome zyski często zamieniają się w straty, a klient jest maksymalnie poszkodowany. To jednak zazwyczaj nie koniec horroru. Inwestorzy często permanentnie spotykają się z telefonami od innych wątpliwych dostawców, co świadczy o tym, że dane kontaktowe inwestorów są dalej przedmiotem obrotu wśród oszustów inwestycyjnych. W końcu regularnie pojawia się "wybawca", który twierdzi, że odkrył cały przekręt. Imponuje swoją wiedzą wewnętrzną. Nic dziwnego, skoro jest częścią gangu oszustów. Następny dział "Rozdarcie"! I oczywiście "wybawca" chce też niewielkiej opłaty - z góry!

 

Tradon: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Nie ma żadnych regulacji dotyczących platformy handlowej Tradon. Tradonowi brakuje regulacji przez uznany europejski organ nadzoru, taki jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySec), z której często korzystają brokerzy. Podobnie nie ma zgody szwajcarskiego urzędu nadzoru rynku finansowego (finma) ani austriackiego urzędu nadzoru rynku finansowego (FMA), który odpowiada za Szwajcarię. Zamiast tego jest ostrzeżenie Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV) z 30.09.2022. Jest to hiszpański organ nadzoru nad rynkiem finansowym i usługami finansowymi. Nietrudno zauważyć, że Tradon to schemat oszustwa kapitałowego. Wszystkim inwestorom poszkodowanym przez Tradon należy doradzić jak najszybszą konsultację z prawnikiem zajmującym się oszustwami inwestycyjnymi.
 

 

Tradon: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Sytuacja jest o wiele lepsza niż się wydaje. Poszkodowani mogą podjąć środki zaradcze i odzyskać zainwestowane pieniądze. Obecnie nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie udało się zatrzymać oszustów inwestycyjnych z Tradonu, niemniej jednak jest powód do nadziei. Zwłaszcza, że transakcje pieniężne odbywały się za pośrednictwem kont, które faktycznie były udostępniane przez renomowane instytucje finansowe. Ich kierownicy w sposób oczywisty nie sprawdzili legalności depozytów inwestorów, z których część była duża i dlatego podlegała kontroli. Takie zaniedbania umożliwiły przede wszystkim oszustwo inwestycyjne.

 

Tradon: Chcę odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Wiedząc o tym, nikt nie wszedłby w relacje biznesowe z Tradonem. Teraz jedyną opcją, jaka im pozostała, jest staranie się o odszkodowanie za poniesione straty. Wielu inwestorów nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że istnieje jakakolwiek realna szansa na to, że kiedykolwiek zobaczą swoje pieniądze z powrotem. Jasne, że tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Kiedy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełnione zostało przestępstwo prania pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań przeciwko praniu pieniędzy. Tu zaczynamy z dobrymi perspektywami na sukces. Aby to zrobić, należy wyjaśnić ważne kwestie. Gdzie trafiły środki przeniesione przez Tradon? Czy istnieją realne perspektywy, że oszukani inwestorzy odzyskają pieniądze, które zainwestowali w Tradon? Jakie środki ostrożności są teraz wskazane? Na takie pytania najlepiej odpowie prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych.

 

Tradon: Kto może pomóc?
Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc mogą liczyć ofiary Tradonu w przypadku oszustw inwestycyjnych? Ofiary Tradonu najlepiej znajdą potrzebną pomoc u doświadczonego prawnika zajmującego się oszustwami inwestycyjnymi. Jest w stanie zająć się Twoją sprawą z Tradonem zarówno pod kątem karnych aspektów oszustwa inwestycyjnego, jak i odzyskania środków finansowych oraz ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. W grę wchodzi również prawnik od tradingu, ponieważ znają oni również metody działania nieuczciwych brokerów, takich jak Tradon.

 

Tradon: Podążaj za tropem pieniędzy!
Kancelaria Resch Rechtsanwälte, zajmująca się ochroną inwestorów, od ponad trzech dekad bada tego typu nadużycia na szarym rynku kapitałowym. W związku z tym podejście Tradona nie jest niczym naprawdę nowym. Przez dziesięciolecia firma Resch Rechtsanwälte opracowała skuteczne narzędzia do tropienia skradzionego kapitału i śledzenia przepływu pieniędzy. W czasach internetu bardzo trudno jest sprawić, by fundusze zniknęły. Im szybciej inwestorzy podążają tropem pieniędzy, tym większe szanse na to, że ich pieniądze zostaną zabezpieczone. Ważne jest teraz, aby inwestorzy, którzy zostali poszkodowani przez Tradon, działali natychmiast.

 

RESCH Rechtsanwälte - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą Tradona i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0