VineaBnk - Niemiecka komisja finansów wydaje ostrzeżenie

21.03.2023
VineaBnk deklaruje, że oferuje inwestorom optymalne możliwości zarabiania pieniędzy! Szybkie i bezpieczne wzbogacenie się przez handel CFD na  rznku Fforex, indeksy, akcje, towary i kryptowaluty. Wszystko w VineaBnk to oszustwo inwestycyjne. Pieniądze trafiają prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Ani cent nie został zainwestowany. Wszystko, co inwestor widzi na swoim koncie, jest błędnym kierunkiem. Nic nie jest przedmiotem obrotu na vineab.com. Czy mieliście podobne doświadczenia? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych dostawców? Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez VineaBnk?

 

 

VineaBnk: Wątpliwe i wątpliwe obietnice na vineab.pl
W co zaskakujący potencjalni inwestorzy są doprowadzani do wiary na stronie internetowej vineab.com? "Nasz globalny zespół badawczy identyfikuje informacje, które napędzają rynki, dzięki czemu możesz przewidzieć potencjalne ruchy cen i wykorzystać możliwości handlowe". To tylko mała próbka wątpliwych obietnic, które zainteresowane strony mogą znaleźć na stronie internetowej VineaBnk. Ani jedno z tych wzniosłych zapewnień VineaBnk nie zostało dotrzymane. Niestety, podejrzane praktyki biznesowe powodują, że inwestorzy są niezadowoleni i mają złe doświadczenia!

 

VineaBnk: Kto za tym stoi?
Prawie wszyscy inwestorzy powinni mieć trudności z odpowiedzią na to pytanie, ponieważ twórcy VineaBnk robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Z pewnością nie jest to niezwykłe, ponieważ sprawcy zwykle prowadzą kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one produkowane seryjnie, umieszczane w sieci bez przerwy i równie szybko zamykane. Ponadto domena najwyższego poziomu jest wielokrotnie zmieniana, aby oszukać organy nadzoru finansowego i organy ścigania. Często się to nie udaje, więc BaFin opublikował ostrzeżenie przeciwko VineaBnk w dniu 19.12.2022.

 

Ale kto jest operatorem VineaBnk?
Na stronie internetowej vineab.com nie można znaleźć prawie nic użytecznego w tym zakresie. Chociaż firma Ether Arena LTD jako adresu biznesowego używa Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Marshall Islands MH96960, twórcy VineaBnk nie można tam znaleźć - istnieje tylko skrytka pocztowa. Na stronie www podany jest standardowy adres adres e-mail support@vineab.com oraz brytyjski numer telefonu +44 7391051411. Domena vineab.com została zarejestrowana w NameCheap, Inc. 16.09.2022.

 

VineaBnk: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne wyraźnie rozgrywa się według osławionego schematu: inwestorzy początkowo wkładają niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się mnoży, do tego stopnia, że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Konflikty powstają natychmiast, gdy inwestor chce wypłacić swoje pieniądze, ponieważ teraz, rzekomo, trzeba nagle zapłacić podatki, prowizje, opłaty lub cokolwiek innego. Zbyt wolno wielu inwestorów uświadamia sobie, że dali się nabrać oszustom inwestycyjnym, którzy nigdy więcej nie zamierzali wypłacić pieniędzy.

 

 

VineaBnk: Jaka jest pomoc w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Wielu oszukanych inwestorów zadaje sobie pytanie, co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ wnoszenie oskarżeń karnych raczej nie ma sensu, ponieważ oskarżenia karne służą przede wszystkim do ścigania, ale nie do odzyskania pieniędzy. Z jakiej pomocy można skorzystać w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. Teraz można do tego dodać, że jest to bardzo trudne: Jest to trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest cyfrowe śledzenie pieniędzy na bieżąco - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą VineaBnk i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0