Delta Finanz - Fałszywy obrót akcjami Duracell

13.12.2022
Delta Finanz zapewnia, że inwestorzy otrzymują doskonałe możliwości szybkiego i bezpiecznego zarabiania pieniędzy dzięki udziałom w renomowanych firmach, które w przeciwnym razie byłyby oferowane tylko inwestorom instytucjonalnym. Natomiast w przypadku Delta Finanz to wszystko to oszustwa inwestycyjne. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest oszustwem. Na delta-finanz.com nic nie jest przedmiotem handlu. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Nie zainwestowano ani centa. Czy można zgłosić podobne doświadczenia? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych dostawców? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Delta Finanz? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
 

 

Delta Finanz: Obietnice są niewiarygodne i wątpliwe
O czym informują zaskoczeni potencjalni klienci na stronie www.delta-finanz.com? "Obsługujemy klientów prywatnych, przedsiębiorcze rodziny, biura rodzinne, fundacje i innych klientów instytucjonalnych jako szybko działający zespół ekspertów. To, czego możesz oczekiwać od naszego systemu wartości to lojalność, uczciwość i niezawodność. Otrzymasz od nas usługę, która jest wolna od konfliktu interesów i stronniczości korporacyjnej. Nasze zobowiązanie jest wyłącznie wobec Ciebie i wobec siebie. We wszystkich Państwa sprawach związanych z bogactwem widzimy siebie jako wieloletniego towarzysza." To tylko mała próbka mało wiarygodnych zapewnień, które dociekliwi mogą znaleźć na stronie Delta Finanz. Ani jedna z tych obietnic złożonych przez Delta Finanz nie została dotrzymana. Inwestor nie dostaje więc wypłaconych pieniędzy ani dostarczonych rzekomo nabytych akcji. Niestety, wątpliwe praktyki biznesowe sprawiają, że doświadczenia inwestorów są mizerne! Ekscytujące pytanie brzmi: kto stoi za tym oszustwem inwestycyjnym? 

 

Delta Finanz: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. A kto jest operatorem? Na stronie internetowej Delta Finanz były tylko skąpe informacje na ten temat. Analizując dokumenty z Delta Finanz, można znaleźć między innymi następujące dane kontaktowe:
DELTA GLOBAL

  • Market 19
  • 6071 JD Swalmen
  • Holandia
  • T:+49(0)6920091633
  • www.delta-finanz.com 
  • Av Mamix 17 1077ZX
  • Amsterdam Holandia

Nie ma jednak żadnych wzmianek o spółce Delta Finanz ani przy Markt 19 w Swalmen, ani przy Av Mamix 17 w Amsterdamie. Podobnie jest z rzekomym adresem Westhafenplatz 1, 60327 Frankfurt am Main. Tutaj również nie można znaleźć oszustów. Światowe poszukiwania Delta Finanz w odpowiednich rejestrach nie prowadzą do żadnego rezultatu. Delta Finanz to produkt fikcyjny, który ma oszukać inwestorów. 

 

Delta Finanz: Ukryj się i poszukaj wpisu o domenie!
Jeśli spojrzeć na odpowiednie dane domenowe strony internetowej www.delta-finanz.com, nie ma żadnego odniesienia do operatorów i okazuje się, że domena delta-finanz.com została zarejestrowana w dniu 02.11.2021 r., a prawdziwi właściciele domeny ukrywają się za dostawcą usług internetowych Vautron Rechenzentrum AG. Tymczasem strona internetowa www.delta-finanz.com nie jest już dostępna.

 

Delta Finanz: Wiele platform, jedno oszustwo!
Najwyraźniej ta sama grupa sprawców zawsze rejestruje nowe strony internetowe i inicjuje oszukańcze transakcje akcji według tego samego schematu. Często jednak można spotkać te same podmioty, ale z nowymi nazwami firm i różnymi produktami finansowymi. Przekręt pozostaje ten sam. Ale to nie wszystko, znamy już to oszustwo z różnych przypadków. Są to jednak transakcje wyłącznie lotnicze! Ale dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych. Decydującym czynnikiem jest tutaj podążanie za śladami pieniędzy!

 

Delta Finanz: Na celowniku niemieckiego urzędu nadzoru finansowego BaFin!
Nie jest zaskoczeniem, że Delta Finanz już wcześniej znalazła się na celowniku organów nadzoru finansowego ze swoim postępowaniem biznesowym i wątpliwym wyglądem. BaFin opublikował następujące ostrzeżenie w dniu 04.05.2022: "Delta Finanz: Nieuprawniona oferta akcji Duracell Inc - Delta Finanz, rzekomo z siedzibą przy Westhafenplatz 1, 60327 Frankfurt am Main, nawiązuje niezamówione kontakty telefoniczne z konsumentami w celu zaoferowania im akcji Duracell Inc. Wbrew własnym deklaracjom na stronie delta-finanz.com, firma nie jest nadzorowana przez ESMA."

 

 

Delta Finance: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega w kółko według powtarzającego się schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża, do tego stopnia, że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Problemy pojawiają się w momencie, gdy inwestorzy chcą wypłacić swoje pieniądze, ponieważ teraz, rzekomo, podatki, prowizje, opłaty lub cokolwiek innego musi być zapłacone najpierw. Niestety, wielu inwestorów zdecydowanie za późno uświadamia sobie, że padło ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.

 

Delta Finanz: Jaka jest pomoc dla oszustw inwestycyjnych?
Wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, bo przecież zarzuty karne raczej nie mają sensu, bo zarzuty karne służą przede wszystkim do ścigania, a nie do odzyskania pieniędzy. Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak namierzyć pieniądze, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie przepadły, ale niestety gdzieś indziej. Teraz można go dodać: Jest to wyzwanie, ale z odpowiednimi narzędziami możliwe jest regularne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoin za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku.
Jeśli padłeś ofiarą Delta Finanz i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0