Finotive - Czy jest to oszustwo inwestycyjne?

01-11-2022
Finotive sugeruje, że inwestor ma zapewnione optymalne warunki do zarabiania pieniędzy. Jednak w Finotive wszystko jest oszustwem inwestycyjnym. W Finotive nic nie jest przedmiotem handlu. Nie zainwestowano ani złotówki. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Wszystko co inwestor widzi na swoim koncie jest oszustwem. Czy mieliście podobne doświadczenia? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych brokerów? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Finotive? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
 

 

Finotive: Zapewnienia na finotive.net są wątpliwe!
Co mówią inwestorzy na stronie www.finotive.net? Mówi: "Finotive jest jednym z najlepszych adresów dla przedsiębiorców. Nasze centrum danych z systemem dopasowania zleceń przetwarza ponad 500 000 transakcji dziennie, przy czym ponad dwie trzecie wszystkich transakcji pochodzi z automatycznych systemów transakcyjnych. Finotive jest dostawcą CFD online na rynku Forex wybieranym przez inwestorów o dużym potencjale i obrocie." Wszystko to wydawało się bardzo przekonujące. Nic niepodejrzewajacy inwestor z trudem orientował się, że nic nie jest prawdziwe. Prowadzono z nim grę. Nie zainwestowano ani centa z jego pieniędzy. Wszystko trafiło prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Nie było żadnego handlu. To wszystko było udawane, bez rzeczywistości. I dlatego inwestor nie odzyskuje swoich pieniędzy. Pozostaje ekscytujące pytanie, kto stoi za oszustwem inwestycyjnym?

 

Finotive: Wpis o domenie jest ukryty!
Oczywiście oszuści inwestycyjni nie chcą, abyś mógł ich łatwo namierzyć. Na stronie internetowej finotive.net pojawiła się wzmianka o ewentualnym operatorze, z której jednak nic nie wynikło, ale brak kompletnego odcisku. Kwerenda danych domeny pozwala stwierdzić, że strona została zarejestrowana 01.12.2020 przez Porkburn LLC. Rzeczywista organizacja, która za tym stoi, to podobno niejaki "Vatachi Global Partners LTD z numerem rejestracyjnym 25341 BC 2019 i adresem Suite 305, Griffith Corporate Centre, Beachmont, P.O. Box 1510, Kingstown, Saint Vincent i Grenadyny". Firma ta jednak nie istnieje i nie można jej znaleźć w odpowiednich rejestrach.

 

Finotive: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale ukrywają swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. A kto jest operatorem? Na stronie finotive.net były tylko skąpe informacje na ten temat. Oprócz obowiązkowego adresu e-mail wsparcia support@finotive.net, znalazł się tam również formularz kontaktowy. Brakuje pełnego adresu firmy, na końcu strony można znaleźć jedynie wzmiankę o rzekomych operatorach strony. Znalazł się tam następujący zapis: "Ta strona jest obsługiwana przez VT Group LTD z adresem biznesowym 40B Geriou Ave 3051, Nicosia, Cyprus". Po krótkich poszukiwaniach w internecie okazało się jednak, że na Cyprze nie ma zarejestrowanej spółki pod tą nazwą. Nie kryła się więc za tym prawdziwa intencja wspierania inwestorów w handlu - wręcz przeciwnie, tylko przestępcy zacierają ślady i nie chcą być znalezieni.

 

Finotive: Międzynarodowe poszukiwanie śladów
Ogólnoświatowe poszukiwania VT Group i Vatachi Global Partners LTD w odpowiednich rejestrach nie prowadzą do żadnego rezultatu. Są to produkty czystej fantazji. Ale dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych.

 

Finotive: Ostrzeżenia organów regulacyjnych
Nie jest zaskakujące, że Finotive i VT Group LTD były już przedmiotem zainteresowania austriackiego Urzędu ds. Rynku Finansowego (FMA) ze względu na ich praktyki biznesowe i wątpliwy wygląd. FMA już 08.05.2021 r. wydała ostrzeżenie: "Uwaga! FMA ostrzega inwestorów przed zawieraniem transakcji z:

  • VT Group LTD
  • z siedzibą pod adresem 40B Geriou Ave 3051, Nikozja, Cypr
  • www.finotive.net
  • support@finotive.net
  • Ten dostawca nie jest upoważniony do przeprowadzania transakcji bankowych w Austrii...".
  • Podobnie hiszpański Urząd Nadzoru Finansowego (CNMV) oraz belgijski Urząd Nadzoru Finansowego (FSMA) wydały ostrzeżenia w dniu 28.06.2021 r.
     

 

Finotive: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega według tego samego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Irytacja pojawia się w momencie, gdy inwestorzy chcą wypłacić swoje pieniądze, ponieważ teraz, rzekomo, podatki, prowizje, opłaty lub cokolwiek innego musi być zapłacone najpierw. Dopiero z opóźnieniem wielu inwestorów dowiaduje się, że padli ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.

 

Finotive: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, zadaje sobie pytanie wielu oszukanych inwestorów, ponieważ wnoszenie zarzutów karnych raczej nie ma sensu, ponieważ zarzuty karne służą głównie do ścigania, ale nie do odzyskania pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w przypadku oszustw inwestycyjnych i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. Dziś można do tego dodać: Nie jest to łatwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest regularne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez Crypto Exchanger.

 

Resch Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Finotive i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0