Intel-Academy - Oszuści udający rzetalnych handlowców

19-01-2023
Intel-Academy udaje, że oferuje inwestorom doskonałe warunki do zarabiania pieniędzy w handlu Forex. Przekonuje, że inwestycje są bezpieczne i pewne. Jednak Intel-Academy prowadząca działalność za pośrednictwem strony intel-academy.com to wielkie oszustwo inwestycyjne. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest fałszywe. Na intel-academy.com nic nie jest przedmiotem handlu. Nie zainwestowano ani złotówki. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach fałszywych brokerów. Czy możesz opowiedzieć o podobnych doświadczeniach? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Intel-Academy? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców?

 

 

Intel-Academy: Mętne i wątpliwe obietnice na stronie internetowej
Co czytają na intel-academy.com niczego nie podejrzewający potencjalni inwestorzy? "W Akademii Intela oferujemy szeroko pojętą edukację handlową dla wszystkich poziomów zaawansowania. Nasi eksperci to praktykujący handlowcy z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. Nie jesteśmy jednak platformą handlową. Dowiedz się więcej o naszych kursach i pakietach edukacyjnych!" To tylko mały fragment tekstu z wątpliwych zapewnień, jakie potencjalni handlowcy znajdą na stronie Intel-Academy. Żadne z tych pełnych treści zapewnień ze strony Intel-Academy nie zostało dotrzymane. Rozczarowujące, półtajne prowadzenie biznesu powoduje raczej rozczarowanie inwestorów i nieszczęśliwe doświadczenia!

 

Intel-Academy: Kto za tym stoi?
Ponieważ twórcy Intel-Academy robią wszystko, by ukryć prawdziwe okoliczności, wielu inwestorom z pewnością trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie. W zasadzie nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ sprawcy często prowadzą kilka takich stron internetowych o tym samym oszukańczym modelu biznesowym. Strony takie są stale produkowane, szybko wprowadzane do sieci i równie szybko zamykane. Ponadto domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania.

 

Ale kto prowadzi Intel-Academy?
Na stronie Intel-Academy nie można znaleźć prawie nic przydatnego. Operator Service Active Sp.z.o.o. figuruje z adresem Złota 44, Warszawa, pod którym na pewno nie można znaleźć twórców Intel-Academy, bo to adres skrzynki pocztowej. Ponadto można znaleźć adres e-mail office@intel-academy.com oraz polski numer telefonu +48 57 358 10 67. Domena intel-academy.com została zarejestrowana w GoDaddy.com, LLC w dniu 23.02.2022. 

 

Intel-Academy: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne w oczywisty sposób przebiega według powtarzającego się schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i szybko przekonują się, jak ta kwota się pomnaża, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Konflikty pojawiają się natychmiast, gdy inwestor chce, aby jego pieniądze zostały wypłacone, bo wtedy rzekomo podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek trzeba zapłacić wszystkie naraz. Niestety, większość inwestorów zdecydowanie za późno uświadamia sobie, że dali się nabrać na oszustwa inwestycyjne, które nigdy nie zamierzały wypłacić pieniędzy ponownie.

 

 

Intel-Akademia: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Wielu oszukanych inwestorów zadaje sobie pytanie, jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ skarga karna raczej nie ma sensu, gdyż służy przede wszystkim ściganiu, a nie odzyskaniu pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak oszukani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, tylko są gdzie indziej. Dziś można dodać: Jest to skomplikowane, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez giełdę kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą Intel-Academy i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0