Key Markets - Fatalne doświadczenie w złudnie bezpiecznych inwestycjach

28.11.2022
Key Markets udaje, że zapewnia inwestorom fantastyczne warunki do zarabiania pieniędzy na rynku Forex. Jednak Key Markets to jedno wielkie oszustwo inwestycyjne. Nie zainwestowano ani grosza. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, jest zwodzeniem klienta. W Key Markets nic nie jest przedmiotem handlu. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Czy mieliście podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Key Markets? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych maklerów? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

KeyMarkets: Wątpliwe zapowiedzi na stronie keymarkets.com! 
Inwestorzy zostali zwabieni na różne strony internetowe KeyMarkets wątpliwymi obietnicami. Na przykład mówili: "Otwórz nową przyszłość - Ciesz się wzrostem finansowym". Dalej napisano: "Oferujemy dokładne notowania cen, przyjazne środowisko i zrozumiałą platformę handlową." Ale to wszystko wydawało się bardzo przekonujące. Niczego nie podejrzewający inwestor z trudem zorientował się, że nic nie jest prawdziwe. Prowadzono z nim grę. Nie zainwestowano ani centa z jego pieniędzy. Wszystko kończyło się prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Nie było żadnej inwestycji. To wszystko było udawane. I dlatego inwestor nie odzyskuje swoich pieniędzy. Ekscytujące pytanie brzmi: kto stoi za tym oszustwem inwestycyjnym?

 

KeyMarkets: Wpis o domenie jest ukryty!
Oczywiście oszuści inwestycyjni nie chcą, aby ludzie mogli ich łatwo namierzyć. Dlatego na stronach internetowych KeyMarkets nie było znaczącego nadruku z pełnymi danymi i adresem operatorów stron. Dane domenowe różnych stron internetowych KeyMarkets nie zawierają również żadnych informacji o tym, kto kiedyś zarejestrował te strony w kontekście oszukańczych zamiarów.

 

KeyMarkets: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. Również w przypadku KeyMarkets w grę wchodziło kilka domen, na przykład key-markets.com, keymarkets.com, jak również key-markets.net.

 

KeyMarkets: Kto jest operatorem?
Na różnych stronach internetowych KeyMarkets można było znaleźć jedynie niewystarczające informacje na ten temat. Oprócz obowiązkowego adresu e-mail wsparcia, potencjalni inwestorzy otrzymali numer telefonu +3522 848 0865 z kodem kraju Luksemburg, co jednak nie pozwala na wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków na temat operatora platformy. Istnieją przesłanki, że ten numer telefonu był również używany w innych oszustwach, co nie jest dobrym znakiem. Domniemany adres Ferdinandstraße 42 w Luksemburgu również pozostaje ślepym zaułkiem, jeśli chodzi o operatorów platformy, firma o nazwie KeyMarkets była i jest tam bezskutecznie poszukiwana, nie ma po niej śladu.

 

KeyMarkets: Poszukiwania międzynarodowe
Ogólnoświatowe poszukiwania KeyMarkets w odpowiednich rejestrach nie prowadzą do żadnego rezultatu. KeyMarkets to wymysł wyobraźni. Do tej pory nie udało się również zweryfikować istnienia byłej spółki operacyjnej KeyMarkets, Key Markets Limited, rzekomo mieszczącej się w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro na Wyspach Marshalla.

 

KeyMarkets: Wyspy Marshalla?
Chwileczkę, Wyspy Marshalla? Wyspa Ajeltake? Ajeltake to miasteczko na Atolu Majuro na Oceanie Spokojnym i ma znacznie poniżej 2000 mieszkańców. Brzmi to bardziej jak egzotyczna wyspa marzeń niż miejsce odpowiednie dla imperium brokerów à la KeyMarkets, prawda? I tak jest. Jeśli w ogóle, to miejsce to funkcjonowało jako firma produkująca skrzynki na listy. Zwłaszcza, że nazwany adres offshore wciąż pojawia się w związku z oszukańczymi platformami, a nawet Panama Papers, udowadniając po raz kolejny, że twórcy konstrukcji KeyMarkets byli do wielu rzeczy, ale z pewnością nic dobrego. Dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się jednak namierzyć oszustów inwestycyjnych.

 

 

KeyMarkets: Ostrzeżenie FCA
Nie jest zaskoczeniem, że KeyMarkets znalazł się pod kontrolą Financial Conduct Authority (FCA) ze swoimi praktykami biznesowymi. FCA wydał następujące ostrzeżenie jeszcze 14/06/2019, zaktualizowane 21/05/2021: "Key Markets Limited - Uważamy, że ta firma oferuje usługi lub produkty finansowe w Wielkiej Brytanii bez naszego zezwolenia.... Ta firma nie jest przez nas autoryzowana....
Nieautoryzowana firma - Key Markets Limited
Adres: Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majiro, MARSHALLS ISLAND, MH96960.
Telefon: 02035146751
Email: support@key-markets.com, alexaberg@key-markets.com
Strona internetowa: www.key-markets.com"

 

KeyMarkets: Ostrzeżenia w Austrii i Szwajcarii
FMA również dostrzegła jakiś czas temu niebezpieczeństwo związane z KeyMarkets i również wydała ostrzeżenie 01.08.2019: "Austriacki Urząd ds. Rynku Finansowego (FMA) może... Ogłoszeniem w dzienniku urzędowym "Amtsblatt zur Wiener Zeitung" z dnia 01.08.2019 r., FMA informuje zatem, że.
Key Markets Ltd.
Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH96960.
Telefon: +35228480865
Strona internetowa: key-markets.netkey-markets.com
Email: support@key-markets.net/ support@key-markets.com
nie jest uprawniony do świadczenia usług bankowych podlegających licencji w Austrii..."

A także policja kantonalna w Zurychu ostrzegła przed machinacjami KeyMarkets i wydała w tej sprawie ostrzeżenie 24.11.2021 r. Jest tylko kwestią czasu, kiedy inne instytucje regulacyjne również dowiedzą się o KeyMarkets i ostrzegą przed ich przestępczą działalnością.

 

KeyMarkets: Schemat oszustwa inwestycyjnego 
Oszustwo inwestycyjne przebiega oczywiście według znanego schematu: inwestorzy wpłacają najpierw niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża, do tego stopnia, że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Spory pojawiają się w momencie, gdy inwestor chce mieć wypłacone swoje pieniądze, bo teraz rzekomo podatki, prowizje, opłaty czy co tam jeszcze trzeba zapłacić wszystkie naraz. Niestety, wielu inwestorów dopiero za późno odkrywa, że dali się nabrać oszustom inwestycyjnym, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.

 

KeyMarkets: Jaka jest pomoc dla oszustw inwestycyjnych? 
Wielu oszukanych inwestorów zastanawia się, co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, gdyż wnoszenie zarzutów karnych raczej nie ma sensu, gdyż służą one przede wszystkim ściganiu, a nie odzyskaniu pieniędzy. Jaką pomoc można uzyskać w sprawach dotyczących oszustw inwestycyjnych i jak oszukani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak wyśledzić pieniądze, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, tylko są gdzie indziej. Dziś można dodać: Jest to skomplikowane, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez giełdę kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą KeyMarkets i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0