Octopus+ - Bez wątpienia jest to oszustwo inwestycyjne

11-11-2022
Octopus+ udaje, że oferuje inwestorom najlepsze warunki do szybkiego i bezpiecznego zarabiania pieniędzy. Wszystko co dotyczy Octopus+ to oszustwo inwestycyjne. W Octopus+ nic nie jest przedmiotem handlu. Nie zainwestowano ani złotówki. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest oszustwem. Czy mieliście podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Octopus+? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
 

 

Octopus+: Przejrzyste obietnice 
Co proponuje się niczego nie podejrzewającym inwestorom na stronie Octopus+? "Naszą wizją jest bycie zaufanym partnerem dla naszych klientów i szanowanym liderem w globalnym zarządzaniu majątkiem, a także zapewnienie naszym pracownikom ambitnego i satysfakcjonującego miejsca do rozwoju kariery." To tylko mała próbka podejrzanych obietnic, które inwestorzy znajdują na stronie Octopus+. Żadna z tych obietnic złożonych przez Octopus+ nie została dotrzymana. Na nieszczęście, wątpliwe praktyki biznesowe prowadzą do złych doświadczeń i niezadowolonych inwestorów!

 

Octopus+: Kto za tym stoi?
Inwestorom z pewnością trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ twórcy Octopusa+ robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Z pewnością nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ oszuści często prowadzą kilka takich stron internetowych o tym samym oszukańczym modelu biznesowym. Takie strony są stale produkowane, wprowadzane do sieci jedna po drugiej i równie szybko zamykane; co więcej, domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu uniknięcia organów nadzoru finansowego i organów ścigania. 

 

Ale kto jest operatorem Octopus+?
Na stronie Octopus+ nie ma prawie nic użytecznego na ten temat. Przynajmniej firma Octopus+ jest wymieniona z adresem biznesowym Fifth avenue, between 33rd and 34th street, Manhattan, New York, United States, bez podania formy prawnej, ale twórców Octopus+ nie można znaleźć pod tym adresem, w końcu jest to fałszywy adres, aby wprowadzić w błąd inwestorów i organy śledcze. Jest też adres e-mail i funkcja live chat, ale nie ma numeru telefonu. Domena octopusplustrade.com została zarejestrowana 22.05.2022 w serwisie NameSilo, LLC.

 

Octopus+: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne rozgrywa się wielokrotnie według osławionegoschematu: inwestorzy, którzy początkowo wpłacają niewielką kwotę - zwykle 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota wzrasta i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Kłopoty zaczynają się, gdy inwestorzy chcą, aby ich pieniądze zostały wypłacone, bo wtedy podatki, prowizje, opłaty czy co tam jeszcze rzekomo trzeba zapłacić wszystkie naraz. O wiele za późno większość inwestorów zdaje sobie sprawę, że padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy ponownie.
 

 

Octopus+: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego? To pytanie zadaje sobie wielu oszukanych inwestorów, gdyż składanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa raczej nie ma sensu, bo służy to głównie ściganiu karnemu, ale nie odzyskaniu pieniędzy. Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak wyśledzić pieniądze, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniędzy nigdy nie ubywa, tylko są gdzieś indziej. Dziś można dodać: Jest to skomplikowane, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku.
Jeśli padłeś ofiarą Octopus+ i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0