UnicorntradeFX - BaFin ostrzega przed nieuczciwym brokerem

16-01-2023
UnicorntradeFX obiecują, że zapewniają inwestorom doskonałe możliwości zarabiania pieniędzy.  Przychody z inwestycji mają być szybkie i bezpiecznie, polegające nas handlu akcjami, kontraktami terminowymi i ETF. Niestety w UnicorntradeFX wszystko jest oszustwem inwestycyjnym. Nie zainwestowano ani złotówki. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Nic nie jest przedmiotem handlu na unicorntradedx.com. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest fałszywe. Czy możesz podać porównywalne doświadczenia? Jak inwestor ma odzyskać swoje pieniądze od wątpliwych dostawców? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez UnicorntradeFX? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

UnicorntradeFX: Bezpodstawne i wątpliwe obietnicena unicorntradedx.com!
W co są wprowadzani niczego nie podejrzewający potencjalni klienci na stronie unicorntradedx.com? Inwestorzy są zwabiani na stronę unicorntradedx.com wątpliwymi obietnicami. Na przykład, mówi: "Otwórz konto z nami i ciesz się doświadczeniem handlowym z profesjonalnym brokerem - Duży wybór zleceń handlowych (w tym stop-loss i limit)... Brak manipulacji cenami i egzekucją - Równe ceny i płynność dla wszystkich klientów - Dostęp do wyrafinowanych analiz i wiadomości. Portfele są... Połączone w jedno rozwiązanie inwestycyjne. Są one fachowo skonstruowane i obejmują fundusze akcji, zarządzane rachunki o stałym dochodzie, a także alternatywne inwestycje bezpośrednie, które są badane i weryfikowane przez KPMG i Deloitte." To wszystko wydaje się bardzo przekonujące. Ale ani jedna z tych wzniosłych obietnic UnicorntradeFX nie została spełniona. Nie zainwestowano ani centa. Wszystko trafia bezpośrednio do kieszeni oszustów inwestycyjnych. W UnicorntradeFX nie ma żadnych transakcji. Niestety, wątpliwe postępowanie biznesowe sprawia, że mamy złe doświadczenia i niezadowolonych inwestorów!

 

UnicorntradeFX: Wpis dotyczący domeny jest ukryty!
Oczywiście oszuści inwestycyjni nie chcą, abyś mógł ich łatwo namierzyć. Dlatego na stronie nie ma sensownego nadruku z pełnymi danymi i adresem operatorów strony. Dane domeny strony unicorntradedx.com również nie zawierają żadnych informacji o tym, kto kiedyś zarejestrował stronę, a jedynie, że rejestracja została dokonana w dniu 03.07.2022 r. w firmie NameCheap, Inc. oraz że prawdziwi właściciele domeny - dość spodziewanie dla nas - ukrywają się za islandzką usługą anonimizacji o nazwie Withheld for Privacy ehf z siedzibą w Reykjaviku.

 

UnicorntradeFX: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. Z naszych badań wynika, że poprzednikiem strony UnicorntradeFX był UnicornFX (unicorn-fx.com). Ta strona nie jest już dostępna, podobnie jak strona AlphatradeFX (alphatrade-fx.com).

 

UnicorntradeFX: Kto jest operatorem?
Na stronie UnicorntradeFX są tylko skąpe informacje na ten temat. Oprócz dwóch różnych adresów e-mailowych wsparcia, support@unicorntradedx.com i support@unicorntradefx.com, dla potencjalnych inwestorów podano numer telefonu kontaktowego +35722022618 z kodem kraju cypryjskiego, co nie pozwala na wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków na temat operatorów platformy. Adres Leontiou Machaira 58, Limassol na Cyprze również pozostaje martwym punktem, jeśli chodzi o operatorów platformy, ponieważ nie można znaleźć tam firmy o nazwie UnicorntradeFX.

 

UnicorntradeFX: Sprzeczne informacje o nazwie
Uderzające jest to, że sami twórcy najwyraźniej nie mogli dojść do porozumienia, jak chcieliby się nazywać, o czym świadczą nie tylko dwa różne adresy e-mailowe wsparcia, które są używane. Tak więc z jednej strony na stronie znajdziemy nazwę platformy UnicorntradeFX, ale z drugiej strony na stronie powinna widnieć również nazwa UnicorntradeDX. Co to jest? FX czy DX? Już tutaj powinny w pełni rozbrzmiewać dzwonki alarmowe ewentualnych inwestorów, bo poważna firma nie żongluje tam i z powrotem pomiędzy dwiema nazwami w ramach jednej strony internetowej.

 

UnicorntradeFX: Wyszukiwanie międzynarodowe
Światowe wyszukiwanie UnicorntradeFX w odpowiednich rejestrach nie prowadzi do żadnych rezultatów. UnicorntradeFX to produkt z gatunku fantasy. Rzekoma firma operacyjna UnicorntradeFX, a Businesoft Limited, można faktycznie znaleźć w rejestrze handlowym St. Vincent i Grenadyny pod numerem firmy 26181. Za tym z kolei kryje się Wilfred Services Limited, który już kilka razy wpadł nam w oko w trakcie naszych dochodzeń, ponieważ w przeszłości wielokrotnie pojawiał się w związku z podejrzanymi platformami. Nie jest to dobry znak! Dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych.
 

 

UnicorntradeFX: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega zwykle według znanego schematu: inwestorzy wchodzą z niewielką kwotą - zwykle 250 euro - i szybko widzą, jak ta kwota się pomnaża, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Obawy zaczynają się, gdy inwestor chce mieć wypłacone swoje pieniądze, bo teraz, rzekomo, podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego muszą być zapłacone wszystkie na raz. Większość inwestorów dopiero po czasie zdaje sobie sprawę, że padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy ponownie.

 

UnicorntradeFX: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, zadaje sobie pytanie wielu oszukanych inwestorów, gdyż skarga karna raczej nie ma sensu, gdyż skargi karne służą przede wszystkim ściganiu przestępstw, ale nie odzyskaniu pieniędzy. Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak oszukani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak namierzyć pieniądze, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. Teraz można do tego dodać: Jest to zdradliwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą UnicorntradeFX i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0